Hoppa till sidans innehåll

2005-2006


Resultat HT2005-VT2006

 

28 maj 2006 Dressyr Häst – KM Lätt A:2
1.  Anna Nauclèr Touch the sky 298 p 69,30%  
2. Lisa Ekegren Winther Touch the sky 270 p 62,79%  
3. Sussanne Sundvall  Coco  Chanel 262 p 60,93%  
4. Kia Lindh Coco Chanel 250 p  58,14%  
5. Anna-Pia Gunnarsson Caprice 244 p 56,94%  
6. Inger Kvarfordt Caprice 226 p 52,56%  
7. Astrid Almkvist Saba 217 p 50,46%  
  Annika Brandt Magnum 217 p 50,46%  
  Emma Lövdahl Puff 217 p 50,46%  
10. Jacob Pollare Ess 201 p 46,74%  
11. Marianne Jonsson Ess 194 p 45,12%  
           
 
28 maj 2006 Dressyr Ponny – KM Lätt B:1
1.  Anna-Kajsa Brandt Aja 176 p 60,69%  
2. Lova Lindhe Cruella 169 p 58,28%  
  Lia Sahlberg Mazetti 169 p 58,28%  
4. Victoria Brattström Mazetti 168 p 57,93%  
5. Amanda Bodman Blues 165 p 56,90%  
6. Emilia Bostedt Beauty 152 p 52,41%  
7. Isabelle Rohrwacher Petronella 120 p 41,38%  
           
 
25 maj 2006 Hoppning Häst – KM 0,90 m
1.  Linda Björneståhl Cola 0+0 fel 25,3 sek  
2. Mikaela Thunholm Touch the sky 0+0 fel 27,6 sek  
3. Alexandra Åhlander Touch the sky 0+0 fel 29,9 sek  
4. Ebba Olofsson-Wrage Chester 0+0 fel 30,1 sek  
5. Sofie Rönnquist Puff 0+0 fel 30,9 sek  
6. Lotta Andersson Ess 0+0 fel 31,7 sek  
7. Maria Holmgren Irca 0+0 fel 34,0 sek  
8. Jennifer Lindh Puff 0+4 fel 27,4 sek  
9. Lisa Winther Cola 0+4 fel 27,8 sek  
10. Marie Evans Cartman 0+4 fel 34,3 sek  
11. Annika Brandt Irca 4 fel 69,9 sek  
12. Hannah Kaiser Blues 4 fel 75,1 sek  
  Klara Ahlgren Saba 4 fel 75,1 sek  
14. Lina Lindberg Saba 4 fel 75,7 sek  
15. Astrid Almkvist Beauty 8 fel    
16. Therese Stackelberg Ess ute    
           
 
25 maj 2006 Hoppning Ponny – KM Lätt D
1.  Edris Jansson Hultgren Aja 0+0 fel 22,5 sel  
2. Caoline Wright Chips 0+0 fel 23,6 sek  
3. Emilia Bostedt Elder 0+0 fel 24,5 sek  
4. Julia von Heine Piff 0+0 fel 25,4 sek  
5. Gunilla Gabrielsson Sorbits 0+0 fel 25,5 sek  
6. Victoria Brattström Cruella 0+0 fel 26 sek  
7. Ulrika Solheim Chips 0+0 fel 28 sek  
8. Maja Döbling Piff 0+0 fel 30,4sek  
9. Anna-Kajsa Brandt Aja 0+12 fel 44,2 sek  
10. Wendela Stackelberg Sorbits 0+12 fel 56 sek  
11. Lia Sahlberg Trixie 0+ute    
12. Katarina Wright Cruella 4 fel    
13. Emma Lövdahl Boss ute    
  Mia Brandt Jonna ute    
           
 
14 maj 2006 Hoppning Häst – Klass I
1.  Julia von Heine Chips 0+0 fel 27,5 sek  
2. Caroline Wright Piff 0+0 fel 28,2 sek  
  Gunilla Gabrielsson Sorbits 0+0 fel 28,2 sek  
4. Ulrika Solheim Cruella 0+0 fel 28,5 sek  
5. Lia Sahlberg Piff 0+0 fel 31,9 sek  
6. Amanda Bodman Blues 0+0 fel 32,2 sek  
7. Matilda Kindström Chips 0+4 fel 36,2 sek  
8. Anna-Kajsa Brandt Aja 4 fel    
9. Lova Lindhe Aja 4 fel    
10. Ebba Grippe  Sorbits ute    
11. Emma Lövdahl Beauty ute    
12. Mia Brandt Jonna ute    
           
 
14 maj 2006 Hoppning Häst – Klass I
1.  Jennifer Lindh Touch the sky 0+0 fel 25,3 sek  
2. Lisa Winther Litium 0+0 fel 25,5 sek  
3. Lotta Andersson Cola 0+0 fel 27,9 sek  
4. Astrid Almkvist Irca 0+0 fel 28,3 sek  
5. Kia Lindh Saba 0+0 fel 33,8 sek  
6. Ulrika Lövdahl Irca 0+0 fel 35,1 sek  
7. Marianne Brolin Litium 0+0 fel 35,3 sek  
8. Annika Brandt Cola 0+4 fel 25,8 sek  
9. Sofie Rönnquist Chester 0+4 fel 35,2 sek  
10. Linda Björneståhl Touch the sky 4 fel    
11. Anna Nauclèr Chester 5 fel    
12. Petra Wikholm-Hetling Saba 11 fel    
           
 
7 maj 2006 Dressyr Häst – LA:2
1.  Lisa Ekegren-Winther Caprice 183 p 59,03%  
2. Astrid Almkvist Touch the sky 180 p 58,06%  
3. Jennifer Lindh Ess 172 p 55,48%  
  Marianne Brolin Litium 172 p 55,48%  
5. Anna Nauclèr Chester 171 p 55,16%  
6. Sofie Rönnquist Coco Chanel 168 p 54,19%  
  Kia Lindh Saba 168 p 54,19%  
8. Inger Kvarfordt Champis 166 p 53,55%  
           
 
17 april 2006 Hoppning Häst – Klass II
1.  Lina Lindberg Saba 73 p    
2. Marie Holmgren Touch the sky 72 p    
3. Ebba Olofsson-Wrage Chester 71 p    
  Mikaela Koller Caprice 71 p    
5. Kristina Öberg Irca 70 p    
6. Klara Ahlgren Champis 69 p    
7. Mikaela Thunholm Champis 67 p    
8. Gunilla Palm Litium 66 p    
  Therese Stackelberg Touch the sky 66 p    
10. Maria Frykberg Cola 60 p    
11. Marie Rönnquist Ess 59 p    
12. Eva Ekedahl Käck 34 p    
13. Julia Bergström Irca 33 p    
14. Amanda Rydman Saba 32 p    
15. Rolf Grönstedt Cola 31 p    
16. Angelica Christiansen Thunderlight 30 p    
  Josefina Pärsdotter Puff 30 p    
18. Jacob Pollare Litium 29 p    
  Anna Daun Ess 29 p    
20. Malin Johansson Käck 28 p    
21. Karin Winther Chester 27 p    
22. Clea Herlöfsson Thunderlight ute    
  Nina Barlow  Puff ute    
           
 
17 april 2006 Hoppning Ponny – Klass II
1.  Edris Jansson Yoggi 72 p    
2. Victoria Brattström Beauty 71 p    
3. Emilia Bostedt Elder 70 p    
4. Maja Döbling Yoggi 69 p    
5. Maja Mårdén Annie 68 p    
  Ina Strandberg Boss 68 p    
7. Moa Widebeck Domino 67 p    
  Wendela Stackelberg Domino 67 p    
9. Isabelle Rohrwacher Chips 66 p    
  Fanny Wallin Chips 66 p    
11. Mikaela Löfgren Aja 65 p    
  Anna Norlinder Piff 65 p    
  Columbine Högvall Sorbits 65 p    
  Johanna Darin Aja 65 p    
15. Janine Larkman Cruella 64 p    
  Maria Freyschuss Cruella 64 p    
17. Kalle Freyschuss Sorbits 63 p    
18. Bianca Rönngren Piff 61 p    
19. Anna Borgcrantz Chips 56 p    
20. Kerstin Kalleberg Petronella 55 p    
21. Matilda Henriksson Yoggi 31 p    
  Fanny Berg-Åskag Cruella 31 p    
23. Pernilla Lundin Petronella 30 p    
  Katarina Wright Elder 30 p    
25. Felicia Fagerstedt Sorbits 28 p    
26. Karin Freyschuss Piff 26 p    
27. Mikaela Würtz Trixie 23 p    
28. Josefine Almbladh Bianca ute    
  Alva Christensen Trixie ute    
  Hedvig Durö Aja ute    
           
 
16 april 2006 Hoppning Häst – Debutant
  Lina Lindberg Magnum 73 p    
  Elisabeth Grippe Litium 71 p    
  Kristina Öberg Irca 70 p    
  Maria Claesson Touch the sky 70 p    
  Karin Winther Champis 69 p    
  Kristina Freyschuss Saba 58 p    
  Siri Axelsson Cola 50 p    
  Gabriella Wachtmeister Thunderlight ute    
           
 
16 april 2006 Hoppning Ponny – Debutant
  Karolina Lundh Piff 76 p    
  Ulrika Karlsson Chips 72 p    
  Rebecca Kallander Sorbits 70 p    
  Toril Hallqvist Piff 68 p    
  Sara Lind Trixie 63 p    
  Agnes Baude Domino 57 p    
  Caroline Winberg Sorbits 49 p    
  Linnea Jatko Chips 48 p    
  Anna Bevin Trixie 47 p    
  Kalle Freyschuss Aja 27 p    
  Elin Sjöblom Cruella 27 p    
  Johanna Thedén Petronella 25 p    
  Isabelle Abrahamsson Petronella 21 p    
  Olivia Gisle Domino ute     
  Linda Davidsson Bianca ute    
  Maria Freyschuss Aja ute    
  Charlotte Kleberg Cruella ute    
  Amanda Sjölander Bianca ute    
           
 
9 april 2006 Dressyr Häst – LC:2
1.  Elisabeth Grippe Litium 193 p 69%  
2. Anna Daun Ess 179 p 64%  
3. Marie Rönnqust Pralin 155 p 55%  
           
 
8 april 2006 Dressyr Ponny – LC:1
1.  Victoria Brattström Petronella 154 p 57,04%  
2. Hedvig Durö Aja 149 p 55,19%  
3. Karin Freyschuss XL 148 p 54,81%  
4. Isabelle Rohrwacher Mazetti 144 p 53,33%  
5. Josephine Almbladh Bianca 143 p 52,96%  
  Fanny Wallin Crella 143 p 52,96%  
7. Anna Norinder Aja 142 p 52,59%  
8. Matilda Henriksson Mazetti 140 p 51,85%  
9. Alva Christensen Cruella 139 p 51,48%  
10. Rebecca Clark Domino 137 p 50,74%  
  Mikaela Würtz Domino 137 p 50,74%  
12. Maja Mårdén Chips 136 p 50,37%  
13. Edris Jansson-Hultgren Aja 135 p 50%  
14. Rebecka Carlén Cruella 132 p 48,89%  
15. Columbine Högwall Chips 131 p 48,52%  
16. Sanne Fomin Bianca 128 p 47,41%  
17. Wendela Stackelberg Elder 127 p 47,04%  
18. Joanna Darin Chips 126 p 46,67%  
19. Fanny Berg Åskag Piff 125 p 46,30%  
20. Ulrika Karlsson Piff 124 p 45,93%  
21. Linnea Latko Piff 122 p 45,19%  
           
 
1 april 2006 Dressyr Ponny – LC:2
1.  Caroline Wright Chips 186 p 66,42%  
2. Anna-Kajsa Brandt Aja 182 p 65%  
3. Matilda Kindström Petronella 175 p 62,50%  
4. Ina Strandberg Cruella 172 p 61,42%  
5. Ebba Grippe Mazetti 171 p 61,07%  
6. Maja Döbling Chips 170 p 60,71%  
7. Katarina Wright Aja  167 p 59,64%  
8. Ulrika Solheim Bianca 159 p 56,78%  
9. Emilia Bostedt Mazetti 158 p 56,42%  
           
 
27 mars 2006 Dressyr Häst – LB:1
1.  Anna-Pia Gunnarsson Caprice 167 p 64,23%  
2. Annika Brandt Litium 160 p 61,54%  
3. Emma Lövdahl Ess 157 p 60,38%  
4. Lotta Andersson Touch the sky 152 p 58,46%  
5. Marianne Jonsson Touch the sky 148 p 56,92%  
6. Josefina Pärsdotter Caprice 147 p 56,53%  
7. Annika Fagerholt Coco Chanel 146 p 56,15%  
  Ebba Olofsson-Wrage Ess 146 p 56,15%  
9. Jacob Pollare Litium 138 p 53,08%  
10. Ulrika Lövdahl Saba 134 p 51,54%  
           
 
11 mars 2006 Dressyr Ponny – LB:1
1.  Lova Lindhe Mazetti 153 p 58,84%  
2. Amanda Bodman Blues 151 p 58,07%  
3. Lia Sahlberg Cruella 138 p 53,07%  
4. Janine Larkman Aja 123 p 47,30%  
           
 
26 februari 2006 Dressyr Häst – LA:2
1.  Jennifer Lindh Litium 267 p 62,09%  
  Lisa Ekegren-Winther Litium 267 p 62,09%  
3. Inger Kvarfordt Caprice 248 p 57,67%  
4. Anna Nauclèr Caprice 245 p 56,98%  
  Kia Lindh Touch the sky 245 p 56,98%  
6. Astrid Almkvist Touch the sky 244 p 56,74%  
7. Sofie Rönnquist Coco Chanel 227 p 52,79%  
8. Marianne Brolin Coco Chanel 225 p 52,79%  
9. Susanne Sundvall Chester 218 p 50,70%  
           
 
19 februari 2006 Hoppning Häst – Klass I
1.  Lia Sahlberg Petronella 179 p    
2. Amanda Bodman Blues 165 p    
3. Ebba Grippe Mazetti 162 p    
4. Emilia Bostedt Domino 158 p    
5. Anna-Kajsa Brandt Cruella 156 p    
6. Caroline Wright Chips 155 p    
7. Maja Döbling Mazetti 152 p    
8. Katarina Wright Cruella 146 p    
9. Matilda Kindström Chips 143 p    
10. Ina Strandberg Domino 138 p    
           
 
12 februari 2006 Hoppning Häst – Klass I
1.  Annika Brandt Touch the sky 0+0 fel 23,8 sek  
2. Hannah Kaiser Cola 0+0 fel 25,4 sek  
3. Linda Björnestål Cola 0+0 fel 26,5 sek  
4. Marie Evans Chester 0+0 fel 26,9 sek  
  Lotta Andersson Irca 0+0 fel 26,9 sek  
6. Marianne Brolin Litium 0+0 fel 31,1 sek  
7. Lisa Winther Touch the sky 0+4 fel 36,1 sek  
8. Petra Wikholm Hetling Ess 0+16 fel 49,1 sek  
9. Alexandra Åhlander Irca 1 fel 70,9 sek  
10. Jennifer Lindh Puff 4 fel 60,4 sek  
11. Sofie Rönnquist Coco Chanel 5 fel 70,4 sek  
12. Anna Nauclèr Chester 6 fel 72,1 sel  
13. Ulrika Lövdahl Litium 25 fel 100,8 sek  
14. Fredrika Danielsson Saba ute    
  Kia Lindh Caprice ute    
           
 
12 februari 2006 Hoppning Ponny – Klass I
1.  Mia Brandt Jonna 0+0 fel 24,0 sek  
2. Caroline Wright Chips 0+0 fel 25,2 sek  
3. Emma Lövdahl Chips 0+0 fel 25,5 sek  
4. Lova Lindhe Cruella 0+0 fel 26,8 sek  
5. Ebba Grippe Aja 0+0 fel 27,2 sek  
6. Amanda Bodman Piff 0+0 fel 28,3 sek  
7. Ulrika Solheim Trixie 0+0 fel 29,2 sek  
8. Lia Sahlberg Trixie 0+4 fel 25,7 sek  
9. Matilda Kindström Piff 0+4 fel 39,4 sek  
10. Rebecka Clark Aja 5 fel 74,9 sel  
11. Sofia Holmer Yoggi ute    
           
 
11 februari 2006 Dressyr Ponny – Lätt C:1
1.  Marie Lidman Blues 172 p 63,70%  
2. Viktoria Brattström Chips 171 p  63,70%  
3. Carolina Lundh Aja 170 p 62,90%  
  Karin Freyschuss XL 170 p 62,90%  
5. Anja Lidström Mazetti 167 p 61,80%  
6. Maja Mårdén Piff 166 p 61,40%  
  Fanny Wallin Chips 166 p 61,40%  
8. Hedvid Durö Aja 165 p 61%  
9. Mikaela Löfgren Cruella 162 p 60%  
  Isabelle Rohrwacher XL 162 p 60%  
  Alva Christenssen Aja 162 p 60%  
12. Felicia Fagerstedt Mazetti 160 p 59,20%  
13. Joanna Darin Domino 159 p 58,90%  
14. Josephine Edwall Domino 156 p 57,70%  
15. Fanny Berg-Åskag Piff 155 p 57,40%  
16. Sanne Fomin Bianca 154 p 57%  
17. Mikaela Wurtz Cruella 153 p 56,60%  
18. Johanna Lundgren Bianca 151 p 55,90%  
19. Rebecca Clark Mazetti 150 p 55,50%  
20. Josephine Almbladh Bianca 149 p 55,20%  
21. Edris Jansson-Hultgren Piff 148 p 54,80%  
22. Matilda Henriksson Chips 146 p 54%  
23. Agnes Wenell Trixie 142 p 52,60%  
24. Rebecca Karlén Cruella 137 p 50,70%  
25. Columbine Högvall Petronella 136 p 50,40%  
26. Anna Norinder XL 130 p 48%  
           
 
5 februari 2006 Dressyr Häst – Lätt C:2
1.  Jacob Pollare Ess 178 p 63,57%  
2. Josefina Pärsdotter Caprice 177 p 63,21%  
3. Ebba Olofsson Wraghe Coco Chanel 170 p 60,71%  
4. Anna Daun Ess 169 p 60,35%  
5. Paula Rolander Touch the Sky 159 p 56,78%  
6. Elisabeth Grippe Coco Chanel 155 p 55,35%  
  Malin Johansson Touch the Sky 155 p 55,35%  
8. Marie Rönnquist Caprice 149 p 53,21%  
9. Sofie Tapper Jansson Saba 141 p 50,35%  
           
 
29 januari 2006 Dressyr Häst – Debutant Lätt C:1
  Elisabeth Grippe Coco Chanel 161 p    
  Ingegerd Mikaelsson Cola 146 p    
  Maria Frykberg Thunderlight 143 p    
  Gabriella Wachtmeister Caprice 141 p    
           
 
29 januari 2006 Dressyr Ponny – Debutant Lätt C:1
  Ulrika Karlsson Piff 165 p    
  Hedvig Durö Domino 158 p    
  Moa Widebeck Domino 158 p      
  Karin Freyschyss Chips 154 p    
  Lovisa Lund  Cruella 150 p    
  Columbine Högvall Petronella 148 p    
  Charlotte Kleberg Piff 147 p    
  Johanna Lundgren Bianca 146 p    
  Julia Cassel Aja 145 p    
  Linnea Jatko  Chips 142 p    
  Hanna Denker Cruella 139 p    
  Caroline Edwall Aja 138 p    
  Kerstin Calleby Sorbits 134 p    
  Beatrice Ahleby Mazetti 132 p    
  Francine Ohlsson Trixie 130 p    
           
 
22 januari 2006 Dressyr Ponny– Lätt B:1
1.  Lova Lindhe Aja 157 p    
2. Julia von Heine Chips 151 p    
3. Mia Brandt Arrow 141 p    
4. Janine Larkman Mazetti 140 p    
5. Gunilla Gabrielsson Blues ute    
           
 
22 januari 2006 Dressyr Häst – Lätt B:1
1.  Marianne Jonsson Touch the sky 172 p    
2. Annika Brandt Caprice 168 p    
3. Emma Lövdahl Ess 165 p    
4. Anna-Pia Gunnarsson Litium 162 p    
5. Ulrika Lövdahl Coco Chanel 149 p    
           
 
6 januari 2006 Hoppning Ponny – Klass II
1.  Edris Jansson-Hultgren Cruella 0+0 fel 77 p  
2. Katarina Wright Sorbits 0+0 fel 73 p  
3. Anna-Kajsa Brandt Domino 0+0 fel 72 p  
4. Victoria Brattström Domino 0+0 fel 71 p  
  Julia von Heine Puff 0+0 fel 71 p  
6. Agnes Wenell Sorbits 0+0 fel 70 p  
7. Gunilla Gabrielsson Puff 0+0 fel 69 p  
8. Maja Döbling Piff 0+0 fel 68 p  
9. Karin Freyschüss Puff 0+0 fel 67 p  
  Fanny Berg-Åskag Chips 0+0 fel 67 p  
11. Ina Strandberg Åström Piff 0+0 fel 66 p  
12. Matilda Henriksson Yoggi 0+4 fel 60 p  
13. Katarina Söderlind Yoggi 0+12 fel 52 p  
14. Felicia Fagerstedt Chips 0+ute 39 p  
15. Claes Tessmar Chips 0+ute 37 p  
16. Josefin Edvall Cruella 4 fel 34 p  
17. Hedvig Durö Trixie 0+ute 33 p  
18. Columbine Högvall Sorbits 4 fel 32 p  
19. Wendela Stackelberg Piff 4 fel 31 p  
20. Anna Norinder Yoggi 4 fel 30 p  
21. Josefine Almbladh Bianca 4 fel 28 p  
22. Marie Lidman Blues ute    
  Janine Larkman Petronella ute    
  Alva Christensen Trixie ute    
  Sanne Fomin Bianca ute    
  Anna Borgkrantz Petronella ute    
  Mikaela Würtz Trixie ute    
  Mikaela Löfgren Cruella ute    
           
 
6 januari 2006 Hoppning Häst – Klass II
1.  Stina Lindh Touch the sky 0+0 fel 83 p  
2. Mikaela Thunholm Champis 0+0 fel 75 p  
3. Klara Ahlgren Litium 0+0 fel 73 p  
4. Linda-Maria Davidsson Saba 0+0 fel 67 p  
5. Therese Stackelberg Irca 0+0 fel 65 p  
6. Anna Daun Touch the sky 0+0 fel 64 p  
7. Gunilla Palm Saba 0+14 fel 61 p  
8. Paula Rolander Irca 0+0 fel 36 p  
9. Jacob Pollare Cola 4 fel 35 p  
10. Josefina Pärsdotter Champis 4 fel 33 p  
11. Ebba Olofsson-Wrage Chester 4 fel 32 p  
12. Mikaela Koller Käck 4 fel 30 p  
13. Johanna Falkenstrand Cola ute    
           
 
5 januari 2006 Hoppning Häst – Debutant
  Maria Holmgren Irca 0+0 fel 70 p  
  Mikaela Thunholm Champis 0+0 fel 70 p  
  Monica Thorén Thunderlight 0+0 fel 66 p  
  Linda-Maria Davidsson Saba 0+0 fel 64 p  
  Lotta Döbling Cola 0+0 fel 63 p  
  Josefin Uhlander Puff 0+0 fel 62 p  
  Maria Frykberg Cola 0+0 fel 62 p